• Jasełka w naszym przedszkolu

• 21 grudnia orygnialne przedstawienie jasełkowe wystawiły również nasze klasy przedszkolne. Rodzice zaś mieli okazję ujrzeć ciekawy spektakl stanowiący połączenie słuchowiska radiowego z klasycznym przedstawieniem teatralnym. A na koniec przybył nawet sam św. Mikołaj.

• "Bóg się rodzi" w Kopankach

• 17 grudnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wystawili w kopanieckiej kaplicy przedstawienie jasełkowe "Bóg się rodzi" według scenariusza Bronisława Czosnowskiego, który tuż po zakończeniu II wojny światowej kierował Szkołą Podstawową w Kopankach. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.​​​​​​

W tym miejscu pragniemy podziękować rodzicom za pomoc w organizacji wydarzenia, gdyż to oni właśnie przygotowali te wszystkie fantastyczne stroje widoczne na zdjęciach. Musimy przyznać, że zarówno młodzi aktorzy, jak i ci nieco starsi spisali się na medal, zaś uczniowie - pomimo licznych i czasami męczących prób - ostatecznie mogli poczuć satysfakcję z faktu, że wzięli udział w niebanalnym przedsięwzięciu.

Dodajmy tylko, że przedstawienie na podstawie scenariusza Bronisława Czosnowskiego ostatni raz było w Kopankach wystawiane w 1946 roku, zaś tegoroczne wydarzenie nie tylko miało na celu wprowadzenie widzów w klimat Bożego Narodzenia, ale również uczczenie setnej rocznicy urodzin autora przedstawienia, przypadającej właśnie w 2022 r.

• Przedstawienie jasełkowe "Bóg się rodzi"

• Od początku listopada w naszej szkole trwają prace nad przedstawieniem bożonarodzeniowym "Bóg się rodzi", opartym na scenariuszu Bronisława Czosnkowskiego - pierwszego powojennego kierownika szkoły w Kopankach. W przedstawieniu wezmą udział zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły.

• Mikołajki w naszej szkole

• 6 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole mikołajki. Dzieciaki nie tylko zostały obdarowane słodkościami, ale też młodsze klasy miały okazję wziąć udział w sesji zdjęciowej, przygotowanej przez nauczycielki klas przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych.

• Nasza szkoła na jarmarku świątecznym w Opalenicy

• ​​​​​​4 grudnia scena jarmarku bożonarodzeniowego w Opalenicy należała między innymi do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zarówno przedszkolaki, jak i dzieci wczesnoszkolne oczarowały publiczność przygotowanym programem artystycznym.

Podczas tego dnia uczesnicy jarmarku mogli zakupić ozdoby świąteczne, przygotowane przez rodziców oraz pracowników naszej szkoły.

Dzieci bardzo profesjonalnie podeszły do zadania i tym samym przepięknie reprezentowały naszą szkolę podczas opalenickiego wydarzenia. Starsi zaś uczniowie dzielnie sprzedawali ozdoby świąteczne oraz ozdobny papier do pakowania prezentów.

• Andrzejki szkolne

• We wtorek 29 listopada w naszej szkole odbyła się impreza andrzejkowa, w której wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Każda z klas przebrała się z postaci z wybranych bajek oraz filmów.

Klasa IV wcieliła się w bohaterów "Akademii pana Kleksa".

Klasa V przebrała się za postaci z "Toy Story".

Klasa VI sięgnęła po przebrania z "Hotelu Transylwiania", zaś klasa VIII, inspirując się serialem "Wednesday", wcieliła się w członków rodziny Addamsów.

Imprezie towarzyszyły tańce i wróżby. Nie za brakło również pysznej pizzy.