• Zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023

• Pomimo niezbyt optymistycznej prognozy pogody rok szkolny 2022/2023 został w Kopankach zakończony w blasku słońca. Zaproszenie na uroczystość przyjęli burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, ks. kanonik Zbigniew Kuźnicki, sołtys Sielinka Marek Gracz oraz sołtys Porażyna-Dworca Paweł Kaźmierczak.

​​​​​​Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kopanieckiej kaplicy, po której uczniowie wraz z nauczycielami przenieśli się na szkolny dziedziniec.

Po wprowadzeniu pocztu flagowego, odśpiewaniu hymnu państwowego oraz szkoły zebranych gości powitał dyrektor szkoły Leszek Fertig, następnie głos zabrał burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc.

Ważną częścią wydarzenia było pożegnanie tegorocznych absolwentów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.

Oficjalne podziękowania za trud włożony w naukę odczytała w imieniu klasy VIII Katarzyna Michalak, natomiast klasa VII wraz z wychowawczynią Renatą Białobocką pożegnała absolwentów w imieniu całej społeczności szkolnej.

Nie zabrakło również podziękowań dla wychowawczyni klasy VIII, pani Aurelii Jędraszak, która wraz z końcem mijającego roku szkolnego przechodzi na emeryturę.

Po tej części nastąpiło oficjalne wręczanie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród ufundowanych przez Radę Rodziców. Nie zabrakło też nagrody dla najlepszego ucznia, którą w tym roku zdobyła Zosia Woźniak. Nagrody dla najlepszego absolwenta odebrała natomiast Katarzyna Michalak - jedną z rąk dyrektora szkoły, drugą z rąk burmstrza Opalenicy.

Po części oficjalnej dzieci i młodzież szkolna zaśpiewały wspólnie piosenkę "Wakacje", podczas której na perkusji zagrał Janek Duda, a na keyboardzie Adam Jankowski.

Na zakończenie absolwenci tradacyjnie już wypuścili w powietrze balony, a z głośników rozległo się nieśmiertelne "Szczęśliwej drogi już czas" zespołu VOX. I w ten sposób rok szkolny 2022/2023 przeszedł do historii.

• Duathlon w Kopankach

• 14 czerwca 2023 r. w Kopankach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Duathlonie, których organizatorem byli OSiR Opalenica i SP Kopanki. Do zawodów zgłosiły się szkoły z Kopanek, Daków Mokrych i Opalenicy. Łącznie na starcie pojawiło się 30 uczestników, których podzielono w 5 kategoriach.

Wszystkim gratulujemy ukończenia niezwykle trudnej trasy!!!

• "Matematyczne wyzwania" rozstrzygnięte!

• ​​​​12 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny.​​​​​​

Główne miejsca zdobyli:

I miejsce:

Karolina Kornosz ze Szkoły Podstawowej w Porażynie

II miejsce:

Wojciech Andrzejewski ze Szkoły Podstawowej w Kopankach

III miejsce (ex aequo):

Mateusz Maniecki i Zofia Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Kopankach.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!