• Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole

• W dniach 21 i 2 marca w naszej szkole odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne, przygotowujące uczestników do głębokiego i świadomego przeżywania świąt Wielkiej Nocy.

Pierwszego dnia rozpoczęły się one w kaplicy MBNP w Kopankach, a następnie uczniowie przenieśli się do budynku szkolnego, gdzie przygotowali palmy wielkanocne. Część uczniów jednak została w kaplicy, by rzetelnie przygotować się do przedstawienia "Zwycięstwo" prezentowanego podczas drugiego dnia rekolekcji.

Drugiego dnia spotkaliśmy się ponownie w kaplicy, lecz tym razem o godzinie 18:00. I prócz uczniów oraz grona pedagogicznego w ławkach kościelnych zasiedli również rodzice oraz goście spoza Kopanek, w tym ksiądz proboszcz Parafii pw. św. Józefa w Opalenicy oraz delegacja słuchaczy opalenickiego UTW.

Przedstawienie zostało oparte na Ewangelii wg św. Łukasza, zaś w najważniejsze role wcielili się uczniowie klas IV-VII. Ukazywało ono kilka scen poprzedzających drogę Jezusa na Golgotę i stanowiło wprowadzenie do drogi krzyżowej, która odbyła się zaraz po nim.