• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

• 21 czerwca 2024 r. o godz. 9:00 na dziedzińcu naszej szkoły rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024.

W uroczystości wziął udział sekretarz gminy Opalenica Tomasz Matusiak, który wręczył Ksaweremu Garconowi nagrodę Najlepszego Absolwenta. Natomiast tegoroczna nagroda Super Ucznia została wręczona Zofii Woźniak - uczennicy VII klasy.

Podczas uroczystości nie tylko wręczono świadectwa z wyróżnieniem, ale też pożegnano tegorocznych absolwentów, natomiast Rada Rodziców ufundowała wszystkim naszym uczniom pendrive'y, które będą im służyć w roku szkolnym 2024/2025.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak życzyć wszystkim uczniom oraz rodzicom udanych wakacji 2024!

• Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu

• 20 czerwca 2024 r. na dziedzińcu szkolnym odbyło się zakończenie roku szkolnego wśród przedszkolaków. Nie mogło zabraknąć występów artystycznych, upominków oraz przepysznego tortu.

Zapraszamy do przejrzenia fotorelacji.

• Festyn szkolny oraz przedstawienie

• 14 czerwca 2024 r. z pewnością nie należał do nudnych dni w naszej szkole. Już od rana na boisku szkolnym stały dwa dmuchańce, na których bawiły się dzieci młodsze, jak i te starsze. Nie zabrakło również lodów oraz waty cukrowej. Wieczorem natomiast znalazł się też czas na pyszną kiełbaskę z ogniska oraz grę terenową, przygotowaną przez nauczycielki grup wczesnoszkolnych.

To jednak nie koniec atrakcji, gdyż o godz. 17:00 w sali wiejskiej rozpoczął się spektakl pod tytułem "Gruffalo", stanowiący prezent od klas IV-VII dla uczniów wczesnoszkolnych, chociaż, jak widać na załączonych zdjęciach, nie tylko dzieci świetnie się na nim bawiły.

• IV Mistrzostwa Gminy w Duathlonie

• 7 czerwca nasza szkoła wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Opalenicy zorganizowała IV Mistrzostwa Gminy w Duathlonie.

W zawodach wystartowało 32 zadowników i zawodniczek z trzech szkół podstawowych naszej gminy: Opalenicy, Daków Mokrych i Kopanek. Przewidziano 4 kategorie wiekowe:

- klasy IV - VI dziewczyn;

- klasy IV - VI chłopców;

- klasy VII - VIII dziewczyn;

- klasy VII - VIII chłopców.

Kategoria wiekowa klas IV - VI obejmowała:

bieg na 200 metrów, następnie przejazd 2 km rowerem i bieg na 100 metrów.

W kategorii wiekowej klas VII - VIII należało:

przebiec 300 metrów, przejechać 2 km rowerem i przebiec 200 metrów.

Naszą szkołę reprezentowali: Kornelia Spychała, Barbara Krzemińska, Agata Kaźmierczak, Zofia Woźniak, Zuzanna Kóska, Kacper Jędrzejewski, Mateusz Maniecki, Krystian Gabryelczyk, Kacper Toniński, Filip Jaroszyk, Igor Dąbrowski.

Cieszy nas fakt, że na podium znalazło się aż dwóch zadowników i jedna zawodniczka ze Szkoły Podstawowej w Kopankach.:

w kategorii klas VII - VIII dziewczyn II miejsce wywalczyła Zofia Woźniak,

natomiast w kategorii klas IV - VI chłopców II miejsce zdobył Kacper Toniński, III miejsce przypadło zaś Igorowi Dąbrowskiemu.

WSZYSTKIM ZAWODNICZKOM I ZAWODNIKOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH

I GRATULUJEMY SPORTOWYCH SUKCESÓW!

• Wycieczka do Berlina

• 29 czerwca 40-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły udała się w podróż do Berlina.

Dzieciaki zwiedziły między innymi: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki, weszły na szczyt kopuły Reichstagu, ujrzały pozostałości Muru Berlińskiego oraz obowiązkowo zrobiły sobie zdjęcie pod Bramą Brandenburską.

Do Kopanek wróciliśmy przed godziną 22:00 - wymęczeni, lecz pełni nowych wrażeń. Wszak nie codziennie ma się okazję zobaczyć prawdziwy szkielet dinozaura. :)