• Święto Niepodległości w naszej szkole

• W tym roku uroczystości związane z upamiętnieniem odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w Kopankach dzień wcześniej. Nie zabrakło jednak apelu, przygotowanego przez uczniów klasy IV oraz VII oraz odśpiewania hymnu Polski przez całą społeczność uczniowską o symbolicznej godzinie 11:11.

Nasza szkoła dokłada sporo starań, by uczniowie od najmłodszych lat byli wychowywani ze świadomością, jak wiele zawdzięczamy tym, którzy przeszło 100 lat temu wywalczyli dla naszego kraju niepodległość, dlatego też tego typu wydarzenia są bardzo istotne dla szkolnej społeczności.

Swoją drogą: to chyba nie jest przypadek, że kontury naszego kraju przypominają kształtem serce. :)

• Pasowanie na przedszkolaka i pierwszoklasistę

• 9 i 10 listopada odbyły się w naszej szkole dwie ważne uroczystości: Pasowanie na Przedszkolaka oraz Pasowanie na Pierwszkolasistę.

Obydwie uroczystości mają ważny dla społeczności szkolnej charakter, gdyż stanowią moment oficjalnego przyjęcia nowych uczniów do szkolnej społeczności. Dodatkowo - mają oni wtedy możliwość zaprezentowania się rodzicom, nauczycielom oraz zaproszonym gościom z jak najlepszej strony, prezentując piosenki, układy taneczne, mini-programy artystyczne.

Na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka przybył burmistrz Opalenicy pan Tomasz Szulc, który osobiście pogratulował dzieciom przedszkolnym rozpoczęcia swej przygody edukacyjnej.

Dzień później swoje święto mieli pierwszkoklasiści, którzy w sali wiejskiej w Kopankach zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły podstawowej. Oficjalnego mianowania na pierwszoklasistę dokonał dyrektor Szkoły Podstawowej w Kopankach pan Leszek Fertig. Po tej części uczniowie mogli zaprezentować przed zebranymi rodzicami swe talenty wokalne i taneczne.

Serdecznie gratulujemy przedszkolakom oraz pierwszoklasistom, życząc samych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

• 5000 prezentów od serca!

• Nasza szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez fundację Dzień po Dniu - pomagamy. Każda klasa będzie mogła zorganizować paczkę świąteczną dla dziecka z Ukrainy lub ukraińskiego żołnierza... lub dla jednej i drugiej osoby.

Zachęcamy też do odwiedzenia fanpage'a fundacji na Facebooku: Fundacja Dzień po Dniu - Pomagamy.