• Dzień europejski w naszej szkole

• 28 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy kilka uroczystości: rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także obchodziliśmy dzień europejski, aby wspólnie poznać różnorodność naszego kontynentu.

Wydarzeniu towarzyszył konkurs: każda z klas - włącznie z oddziałami przedszkolnymi - reprezentowała jeden z wyolosowanych krajów należących do Unii Europejskiej. Uczniowie mieli przygotować plakat dotyczący danego kraju, przedstawić strój reprezentujący wylosowany kraj, a także przygotować tradycyjne danie z niego pochodzące. Dlatego też w ostatni piątek kwietnia nasza szkoła zapełniła się najróżniejszymi przysmakami: zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przygotowali między innymi: spagetti, pizzę, sałatkę grecką oraz ziemniaczaną, tortillę, tartę francuską ze szpinakiem oraz wiele słodkich wypieków.

Dodatkowo uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie sprawdzającym ich wiedzę na temat Unii Europejskiej oraz okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i trzeba przyznać, że nasze dzieciaki sporo wiedzą na temat powyższych zagadnień.

W przerwie pomiędzy częścią ustną a pisemną konkursu przedstawiciele klas IV-VIII zaprezentowali krótkie wystąpienie, podczas którego zreferowali najważniejsze fakty i zagadnienia związane z Konstytucją 3 Maja.

Trzeba przyznać, że piątkowy dzień w naszej szkole był nie tylko okazją, by zapoznać uczniów z tradycjami i kulinariami eruopejskich krajów, ale też przyniósł wiele informacji na temat naszej historii. I z pewnością doskonale wprowadził wszystkich w klimat majowego długiego weekendu.