• Konkurs recytatorski rozstrzygnięty!

• 30 maja o godz. 9:00 w kopanieckiej sali wiejskiej rozpoczął się konkurs recytatorski "Mistrz humoru i artykulacji" zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Kopankach.

Warunki przystąpienia do konkursu były proste: należało wybrać do recytacji możliwie dowcipny wiersz, a następnie wyrecotywać go w równie zabawny sposób, a co najważniejsze - z dbałością o poprawne artykułowanie głosek.

Recytacje odbywały się w dwóch kategoriach:

1) klasy I-III;

2) klasy IV-VI,

zaś przystąpili do nich uczniowie ze szkół podstawowych z Opalenicy, Porażyna, Rudnik oraz Kopanek.

W pierwszej kategorii główne nagrody odebrali:

I miejsce:

Dominika Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy.

II miejsce:

Martyna Żak ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy.

III miejsce:

Michał Miłoszewski ze Szkoły Podstawowej w Kopankach.

W drugiej kategorii zwyciężyły:

I miejsce:

Oliwia Raszewska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy.

II miejsce:

Agata Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej w Kopankach.

III miejsce:

Patrycja Przybylska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i jednocześnie pragniemy podziękować Urzędowi Miejskiemu w Opalenicy za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy.

• Kolejny sukces naszych uczniów!

• ​​​​​​18 maja w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy odbył się konkurs recytatorski poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Zawadzka (kl. IV), Gabriela Ciężabka i Krystian Gabryelczyk (kl. V), Zofia Woźniak i Iga Zerek (kl. VI) oraz Katarzyna Michalak (kl. VIII).

Bardzo się cieszymy, że w kategorii klas IV-V Gabrysia Ciężabka zdobyła II miejsce, natomiast w kategorii klas VI-VIII Zofia Wożniak zdobyła I miejsce. Serdeczenie gralulujemy!

Poziom był niesamowicie wyrównany i każdy z uczniów zaprezentował się bardzo dobrze i dojrzale, tym bardziej, że twórczość Wisławy Szymborskiej nie należy do najłatwiejszych. A kolejny konkurs recytatorski, tym razem organizowany przez naszą szkołę, już 30 maja!

• Gratulacje dla naszych uczennic!!!

• Miło nam poinformować, że dwie nasze uczennice - Agata Kaźmierczak z klasy VI oraz Katarzyna Michalak z klasy VIII - zdobyły 1. miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919 pod honorowym patronatem Burmistrza Opalenicy, który odbył się 28 kwietnia tego roku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Ziemi Opalenickiej w Urbanowie. Serdecznie gratulujemy!!!