• Dzień Matki w naszej szkole

• Z okazji Dnia Matki pragniemy wszystkim mamom złożyć najszczersze i najcieplejsze życzenia: dużo radości i jak najmniej problemów. Jesteście wspaniałe!

Do życzeń dołączamy film stworzony przez naszych zerówkowiczów:

Również uczniowie klasy III przygotowali dla swoich mam niespodziankę:

• Narodowe Święto Trzeciego Maja

• Szkoła Podstawowa w Kopankach pragnie przypomnieć, że w tym roku świętujemy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja - pierwszego takiego dokumentu w Europie, a drugiego na świecie. Warto się chwalić tak doniosłym faktem!

Poniżej prezentujemy fragment znanego obrazu Jana Matejki "Konstytucja 3 Maja 1971 roku".

• Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia "Mali Wielcy"

• Drodzy Państwo,

w związku ze zmianami w Zarządzie Stowarzyszenia, zwołuje się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia w celu uzupełnienia składu. Nadzwyczajne Walne Zebranie odbędzie się dnia 29.04.2021 r. o godz. 18:30 na Platformie Teams.

Prosimy o deklarowanie udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu drogą mailową na adres Stowarzyszenia: maliwielcy@spkopanki.eu w terminie do dnia 26.04.2021 r.

Nadzwyczajne Walne odbędzie się bez względu na liczbę obecnych Członków.

z poważaniem,
            Renata Białobłocka

• Zmiany w budynku szkoły

• Nadchodzi wiosna, a razem z wiosną nadchodzą zmiany:

Niebawem przedstawimy jeszcze więcej nowości, jakie pojawią się w naszej szkole.

• Konkurs plastyczny "Walentynka"

• Drodzy Rodzice! Kochane Przedszkolaki! Ogłaszamy konkurs. Szczegóły poniżej:

"WALENTYNKA"

CELE OGÓLNE KONKURSU:

1. Kształtowanie umiejętności nazywania i okazywania uczuć.
            2. Zaprezentowanie talentu plastycznego dzieci –szczególnie kreatywności.
            3. Budowanie kultury szacunku i miłości.

REGULAMIN:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5 – 6 lat.

2. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie prezentu walentynkowego.

3. Technika i format wykonania prac dowolny.

4. Ocenie podlegać będą: pomysłowość, staranność wykonania, oryginalność, estetyka pracy.

5. Każda praca powinna zawierać metryczkę zawierającą: imię i nazwisko dziecka.

6. Konkurs trwa do 19.02.2021 r.

7. Prace plastyczne przechodzą na własność organizatora.

8. Dzieła przejdą kilkudniową kwarantannę.

9. Prace prosimy przynosić do wychowawcy Aldony Polus.

10. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 22.02.2021 r.

• Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

• Droge Babcie i Kochani Dziadkowie!

Oddział przedszkolny oraz uczniowie klas I-III przygotowali filmy z okazji Waszego święta!

Życzenia od przedszkolaków:

Życzenia od klasy I:

Życzenia klasy II:

Życzenia od klasy III:

• Funkcjonowanie biblioteki szkolnej po feriach zimowych

• Od 18 stycznia 2021 r. biblioteka szkolna będzie otwarta dwa dni w tygodniu:

- we wtorki od 12:45 do 14:15 dla uczniów klas I - III

- w środy od 13:45 do 14:30 dla uczniów klas IV - VIII

Ze względu na przestrzeganie reżimu sanitarnego w bibliotece będzie mógł przebywać tylko 1 czytelnik.

• Nasze przedszkolaki ze św. Mikołajem

• Choć ten rok był wyjątkowo nietypowy, jednak pewne rzeczy są niezmienne, jak choćby radość maluchów na widok św. Mikołaja. Pragniemy serdecznie podziękować burmistrzowi Opalenicy - Panu Tomaszowi Szulcowi - za sprezentowanie tej budzącej uśmiech na twarzy dzieci i dorosłych atrakcji.

• Biblioteka szkolna przed świętami Bożego Narodzenia

• Drodzy Rodzice i Uczniowie! Pragniemy przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia umożliwić Wam skorzystanie z zasobów szkolnej biblioteki. Musimy jednak ucznić to zgodnie z obecnie obowiązującymi regulacjami sanitarnymi:

Klasy I-III będą mogły odwiedzić bibliotekę 17 grudnia (czwartek) w godzinach od 13:00 do 15:00

Klasy IV-VI zapraszamy 16 grudnia (środa) od 13:00 do 14:30.

Klasy VII-VIII zapraszamy 16 grudnia (środa) od 14:30 do 15:30.

• Sukces poetycki uczennicy naszej szkoły

• Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym konkursie na wiersz patriotyczny "Dla Niepodległej", organizowanym przez Szkołę Podstawową w Porażynie.

Z klasy IV prace nadesłali:Alicja Feret, Agata Kaźmierczak, Julia Sulżyk i Zofia Woźniak, natomiast z klasy VII wiersz nadesłała Oliwia Judek, której praca zdobyła III miejsce w konkursie, w kategorii klas VII-VIII.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy weny twórczej!

• Najmłodsi świętowali rocznicę odzyskania niepodległości

• Tuż po obchodach Święta Niepodległości, grupa pięcio i sześciolatków przystrojona ,w biało-czerwone symbole obejrzała film edukacyjny "Kto Ty jesteś?" Dzięki temu dzieci dowiedzialy się kto to jest patriota i co znaczy dla wszystkich niepodległość. Obchody 11 listopada uczą dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwijają poczucie przynależności narodowej.

Na zakończenie dzieci wykonały godło oraz flagę Polski i odśpiewały hymn.

• Procedury związane z epidemią wirusa COVID-19

• W związku z pandemią szkoła przygotowała procedury obowiązujące w naszej placówce w okresie pandemii COVID-19. Prosimy zarówno rodziców, jak i uczniów o zapoznanie się z nimi oraz rygorystyczne przestrzeganie:

Ponadto wstawiamy również dwie listy zasad obowiązujących w okresie pandemii, przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej