• Dzień Dziecka w Kopankach

     • W imieniu Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Kopanek zapraszamy na imprezę z okazji Dnia Dziecka,                 

      która rozpocznie się się 1 kwietnia o godz. 16:00.

      Wśród atrakcji między innymi: dmuchańce, ognisko, kino plenerowe.

      Będzie się działo. :)

     • Sukces naszych uczniów!

     • Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczniów, którzy 9 maja wzięli udział w IX Gminnym Konkursie Matematycznym "Liczby rządzą światem" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Porażynie,

      podczas którego Alicja Zawadzka zdobyła I miejsce,

      a Adam Sławiński wywalczył II miejsce.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     • Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole

     • W dniach 21 i 2 marca w naszej szkole odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne, przygotowujące uczestników do głębokiego i świadomego przeżywania świąt Wielkiej Nocy.

      Pierwszego dnia rozpoczęły się one w kaplicy MBNP w Kopankach, a następnie uczniowie przenieśli się do budynku szkolnego, gdzie przygotowali palmy wielkanocne. Część uczniów jednak została w kaplicy, by rzetelnie przygotować się do przedstawienia "Zwycięstwo" prezentowanego podczas drugiego dnia rekolekcji.

      Drugiego dnia spotkaliśmy się ponownie w kaplicy, lecz tym razem o godzinie 18:00. I prócz uczniów oraz grona pedagogicznego w ławkach kościelnych zasiedli również rodzice oraz goście spoza Kopanek, w tym ksiądz proboszcz Parafii pw. św. Józefa w Opalenicy oraz delegacja słuchaczy opalenickiego UTW.

      Przedstawienie zostało oparte na Ewangelii wg św. Łukasza, zaś w najważniejsze role wcielili się uczniowie klas IV-VII. Ukazywało ono kilka scen poprzedzających drogę Jezusa na Golgotę i stanowiło wprowadzenie do drogi krzyżowej, która odbyła się zaraz po nim.

     • Mała Książka - Wielki Człowiek

     • W ramach tegorocznej odsłony kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, zorganizowanej przez MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO, uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Kopankach otrzymali książkę pt „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek.

      Wręczenie książek odbyło się w szkolnej bibliotece.

     • Rozśpiewane Kopanki. Fotorelacja z jasełek.

     • 5 stycznia, czyli dzień przed Świętem Trzech Króli, w Kaplicy w Kopankach zostało wystawione przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klas 1-3, przygotowane przez wychowawczynie Szkoły Podstawowej w Kopankach: Magdalenę Małysz, Annę Rataj oraz Honoratę Czapracką.

      Dlaczego wyjątkowe? Ponieważ młodzi aktorzy przedstawili historię narodzin Jezusa w formie teatru cieni, dbając o to, by ich ruchy i gesty precyzyjnie zsynchronizowały się z nastrojową muzyką i delikatnym oświetleniem. Te wszystkie elementy stworzyły wyjątkowy klimat, wdzięcznie podsumowujący okres mijających świąt Bożego Narodzenia.

      W drugiej części spotkania odbył się minikoncert najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu wszystkich klas kopanieckiej szkoły. Zebrani mogli wysłuchać takich pieśni bożonarodzeniowych, jak m. in.: „Bóg się rodzi”, „W żłobie leży”, „Do szopy, hej, pasterze” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

      Trzeba przyznać, że zarówno szkolna młodzież, jak i wychowawcy poszczególnych klas stanęli na wysokości zadania, by ów wieczór, stanowiący jednocześnie wigilię Święta Trzech Króli, okazał się niezwykły i przeniósł widzów ponownie w niepowtarzalną, świąteczną atmosferę.

     • Nasi uczniowie na wykładzie o Wisławie Szymborskiej

     • 2 grudnia w auli kulturalno-rozrywkowej nad Przedszkolem nr 2 w Opalenicy odbył się wykład dla słuchaczy Opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, poświęcony twórczości Noblistki – Wisławy Szymborskiej. Okazją było uchwalenie roku 2023 rokiem właśnie tej poetki.

      Podczas wykładu wybrane wybrane wiersze z tomików Wisławy Szymborskiej zaprezentowali: Zosia Woźniak, kl. VII („Mała dziewczynka ściąga obrus”), Krystian Gabryelczyk, kl. VI („Kałuża”), Alicja Zawadzka, kl. V („Pochwała snów”), Agata Kaźmierczak, kl. VII („Pierwsza fotografia Hitlera”), Olga Szymczyk, kl. VII („Nienawiść”), Gabrysia Ciężabka, kl. VI („Perspektywa”, „Prospekt”), Iga Zerek, kl. VII („Miłość od pierwszego wejrzenia”).

      Uczniowie stanęli na wysokości zadania, zaś słowa Wisławy Szymborskiej w ich interpretacji przyniosły niemało emocji oraz sporo niebanalnych refleksji. Tym samym udowodniona została teza postawiona na początku wykładu, że o wyjątkowości tej twórczości świadczy przede wszystkim jej uniwersalność oraz umiejętność dotarcia do najróżniejszych czytelników.

     • Konkurs mikołajkowy w naszej szkole

     • ​​​​​​6 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs mikołajkowy na najładniej wystrojoną klasę. Uczniowie przez kilka dni planowali, w jaki sposób wystroją swoje szkolne królestwa, zaś prace uczniów oceniali oni sami, a także przedstawiciele szkolnej Rady Rodziców, która była pomysłodawcą konkursu​​​​​​​.

      Wszystkie klasy spisały się na medal i świąteczny nastrój zapanował w niemal każdym szkolnym pomieszczeniu. Tym bardziej trudno było wybrać najładniej i najoryginalniej wystrojone klasy. Ostateczne wyniki były następujące:

      I miejsce: klasa VII,

      II miejsce ex aequo: klasa VI i klasa VIII.

      Wszystkim, nie tylko nagrodzonym, sedrecznie gratulujemy pomysłowości i zapału do wykonania swych pomysłów.

     • Nasi uczniowie na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opalenicy

     • 9 grudnia na opalenickim Rynku uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swe umiejętności taneczne i wokalne. Na scenie zaprezentowały się dzieci przedszkolne (grupy "Zajączki" i "Jeżyki"), uczniowie klas I-III, uczennice klas V - VII zaprezentowały przygotowany przez siebie układ taneczny, natomiast śpiewem publiczność rozgrzali Agata Kaźmierczak z klasy VII oraz Jan Duda z klasy VI. Daliśmy czadu!

      A w linku poniżdj odnajdą Państwo fragment

      Materiały otrzymaliśmy dzięki uprzejmości CKiB w Opalenicy oraz Przeglądu Nowotomyskiego.

     • Konkurs na najciekawszy lapbook roztrzygnięty!

     • Niedawno uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie z języka angielskiego na najciekawszy lapbook ukazujący wybrane miasto w języku Szekspira.

      Wszyscy uczestnicy konkursu dali z siebie wszystko, dlatego wybór laureatów był bardzo trudny.

       

      Ostatecznie wygrali:

      I miejsce ex aequo: Zofia Woźniak i Agata Adamczak (kl.VII);

      II miejsce : Piotr Walkowiak (kl.V)

      III miejsce : Kornelia Spychała (kl.VI)

       

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

      Gratulacje !

     • Święto Niepodległości w naszej szkole

     • W tym roku uroczystości związane z upamiętnieniem odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w Kopankach dzień wcześniej. Nie zabrakło jednak apelu, przygotowanego przez uczniów klasy IV oraz VII oraz odśpiewania hymnu Polski przez całą społeczność uczniowską o symbolicznej godzinie 11:11.

      Nasza szkoła dokłada sporo starań, by uczniowie od najmłodszych lat byli wychowywani ze świadomością, jak wiele zawdzięczamy tym, którzy przeszło 100 lat temu wywalczyli dla naszego kraju niepodległość, dlatego też tego typu wydarzenia są bardzo istotne dla szkolnej społeczności.

      Swoją drogą: to chyba nie jest przypadek, że kontury naszego kraju przypominają kształtem serce. :)