• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• 24 czerwca o godz. 9:00 mszą świętą w kaplicy w Kopankach rozpoczęło się oficjalne zakończenie roku szkolnego 2021/2022:

Po mszy uczniowie wraz z rodzicami udali się na dziedziniec szkolny, by tam odebrać świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowę. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektora Szkoły Podstawowej w Kopankach Leszka Fertiga, który jednocześnie przybliżył wszystkie tegoroczne wydarzenia zorganizowane z okazji 125-lecia naszej szkoły. Następnie głos zabrał zastępca burmistrza Opalenicy Paweł Jakubowski, który wręczył też nagrodę dla najlepszej absolwentki w mijającym roku szkolnym.

Wydarznie było również okazją do podsumowania 10 lat działalności Stworzyszenia Rodziców i Przyjaciół Szkoły w Kopankach "Mali Wielcy" oraz wręczenia dyplomów gratulacyjnych wraz z okolicznościowymi orderami dla tych, dzięki którym Stowarzyszenie powstało i się rozwijało.

Następnie wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz wyróżnienia książkowe.

Druga część uroczystości została poświęcona tegorocznym absolwentom, których w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnali uczniowie klasy 7. Nie zabrakło przemówień, podziękowań oraz wielu wzruszeń. Uczniowie klas wczesnoszkolnych zaprezentowali krótki program artystyczny, natomiast dwójka uczniów z klas starszych wyrecytowała wiersze Bronisława Czosnowskiego - pierwszego powojennego kierownika naszej placówki.

Po części oficjalnej rodzicie wraz z uczniami klasy 8. zaprosili grono pedagogiczne na pożegnalny poczęstunek.

• Ostatni dzień w przedszkolu

• 23 czerwca nasze przedszkolaki zakończyły rok szkolny, podczas którego 6-latki pożegnały się z pierwszym etapem edukacji, natomiast 3- i 4-latki zostały pasowane na przedskolaka. Z tej okazji odbyła się uroczystość, podczas której nie zabrakło wzruszeń, śpiewu i tańca. Poniżej fotorelacja:

• Festyny, dzień sportu, noc indiańska. Tak nam minął czerwiec.

• Wiele się działo w naszej szkole podczas ostatniego miesiąca roku szkolnego 2021/2022. 2 czerwca obchodziliśmy Dzień Sportu, podczas którego nasi uczniowie mogli wykazać się sprawnością fizyczną i po prostu dobrze się bawić, następnie 5 czerwca wystąpiliśmy na festynie parafialnym przy kościele pw. św. Józefa w Opalenicy, podczas którego nasi najmłodsi uczniowie mogli zaprezentować swe umiejętności wokalno-taneczne:​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​​​​

Tydzień później, 11 czerwca, naszych uczniów można było podziwiać podczas festynu rodzinnego w Kopankach, który nasza szkoła organizowała wraz z Sołtysem i Radą Sołecką Kopanek. Wydarzenie otworzyli wspólnie sołtys Kopanek Krzysztof Fręśko oraz dyrektor tamtejszej szkoły Leszek Fertig.

Podczas wydarzenia swe programy artystyczne zaprezentowali dzieci i młodzież z SP Kopanki, nie zabrakło zatem tańców, piosenek, quizów oraz innych atrakcji. Wpierw zaprezentowały się dzieci przedszkolne, następnie uczniowie klas I-III, a na końcu można było podziwiać artystyczne dokonania uczniów klas IV-VIII. Nie zabrakło nawet solówki na perkusji wykonanej również przez jednego z uczniów.

Natomiast w nocy z 14 na 15 czerwca urządziliśmy dla uczniów "noc indiańską", podczas której zagraliśmy mecz piłki nożnej oraz siatkówki, zjedliśmy kiełbaski z grilla, a następnie pizzę, by tuż po zmroku wyruszyć do pobliskiego lasu na podchody... Dzieciaki nocowały w klasach szkolnych, a następnego dnia tuż po śniadaniu udały się do swych domów.