• Sukces poetycki uczennicy naszej szkoły

• Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym konkursie na wiersz patriotyczny "Dla Niepodległej", organizowanym przez Szkołę Podstawową w Porażynie.

Z klasy IV prace nadesłali:Alicja Feret, Agata Kaźmierczak, Julia Sulżyk i Zofia Woźniak, natomiast z klasy VII wiersz nadesłała Oliwia Judek, której praca zdobyła III miejsce w konkursie, w kategorii klas VII-VIII.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy weny twórczej!

• Najmłodsi świętowali rocznicę odzyskania niepodległości

• Tuż po obchodach Święta Niepodległości, grupa pięcio i sześciolatków przystrojona ,w biało-czerwone symbole obejrzała film edukacyjny "Kto Ty jesteś?" Dzięki temu dzieci dowiedzialy się kto to jest patriota i co znaczy dla wszystkich niepodległość. Obchody 11 listopada uczą dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwijają poczucie przynależności narodowej.

Na zakończenie dzieci wykonały godło oraz flagę Polski i odśpiewały hymn.

• Procedury związane z epidemią wirusa COVID-19

• W związku z pandemią szkoła przygotowała procedury obowiązujące w naszej placówce w okresie pandemii COVID-19. Prosimy zarówno rodziców, jak i uczniów o zapoznanie się z nimi oraz rygorystyczne przestrzeganie:

Ponadto wstawiamy również dwie listy zasad obowiązujących w okresie pandemii, przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

• Wyprawka dla klasy pierwszej: 300 +

1. Zeszyt 16 – kratkowy w 3 linie – najlepiej kolorowe (niebiesko-czerwone, wąskie ) –3 sztuki
            2. Zeszyt 32 - kartkowy  w kratkę (matematyka, religia, j. angielski) – bez dodatkowych kolorów - 4 sztuki
            3. Zeszyt gładki 32- 1 sztuka
            4. Teczka - 2 sztuki
            5. Blok rysunkowy biały formatu A4 (biały)
            6. Blok rysunkowy formatu A3 (biały)
            7. Blok techniczny formatu A3 (biały)
            8. Blok techniczny formatu A4 (biały)
            9. Blok techniczny kolorowy formatu A4
            10. Ryza kolorowych kartek
            11. Ryza Papieru ksero A4
            12. Farby plakatowe + 2 pędzle cienki i gruby (podpisane)
            13. Kubek na wodę (podpisany)
            14. Plastelina (podpisana)
            15. Kredki ołówkowe – BAMBINO
            16. Pisaki
            17. Kleje w sztyfcie - 3 sztuki
            18. Piórnik z wyposażeniem 3 ołówki, kredki ołówkowe, gumka, temperówkaz pojemniczkiem, dobrze tnące nożyczki z zaokrąglanym czubkiem, linijka
            19. Tornister
            20. Liczydło, liczmany
            21. Strój na wf / czarne spodenki nie krepujące ruchów, biała koszulka, białe skarpetki, obuwie na gumowej podeszwie – strój dopasowany do pory roku (dres)
            22. Dodatkowe obuwie do klasy – (paputki)
            23. Chusteczki: 2 paczki suchych, 2 paczki nawilżających
            24. Zestaw śniadaniowy: kubek/bidon, chlebak, chusteczki śniadaniowe (1 paczka)

• 100 piosenek na 100-lecie Polski

• 3 kwietnia 2019 r. w Sali Wiejskiej w Kopankach odbył się Gminny Konkurs Piosenki Polskiej "100 piosenek na 100-lecie Polski". Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Kopankach.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: dla klas I-III i klasy IV-VIII. Każdy uczestnik konkursu śpiewał jedną piosenkę w języku polskim. W Konkursie brało udział 17 wykonawców ( w tym również zespoły).

Jury pod przewodnictwem pana dyrektora Leszka Fertiga przyznało w I kategorii:

I miejsce : zespołowi muzycznemu ze Szkoły Podstawowej z Porażyna

wyróżnienie: Zofii Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Kopankach

wyróżnienie: Agacie Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej w Kopankach

W kategorii II:

I miejsce: Marice J. ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach

II miejsce: Weronice D. ze Szkoły Podstawowej w Wojnowicach oraz Zespołowi wokalnemu SP Wojnowice

III miejsce: Katarzynie Michalak ze Szkoły Podstawowej w Kopankach oraz, zespołowi ALOKADA ze Szkoły Podstaowowej w Opalenicy.

Wyróżnienie: zespół wokalny SP Opalenica (Alicja, Antoni, Wiktoria), zespół wokalny SP Opalenica (Katarzyna, Lena)